Legalne piwko na Wyspie Słodowej we Wrocławiu – podpisz apel do radnych!

Młodzi Nowocześni z Dolnego Śląska wraz ze stowarzyszeniem „Nowy Wrocław” skierowali wniosek do Prezydenta Wrocławia o objecie obszaru Wyspy Słodowej odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych. W najbliższy czwartek – 15 marca – Wrocławscy Radni będą głosować nad dalszym losem wniosku.

Decyzją Rady Miejskiej, wniosek może zostać skierowany do Prezydenta Wrocławia do dalszego procedowania lub wyrzucony do kosza. Dlatego powstała specjalna petycja do Radnych z apelem o pozytywne zaopiniowanie wniosku. Apel może podpisać każdy przez Internet. Wystarczy wejść na stronę:

petycjeonline.com/apel_do_radnych_miejskich_wrocawia_ws_wyspy_sodowej

Jedyne co trzeba zrobić to zweryfikować swoje dane przez facebooka lub złożyć „elektroniczny podpis” wpisując swoje imię, nazwisko, miejscowość i maila celem weryfikacji.

Musimy wspólnie pokazać Radnym, że temat jest ważny, nie może być bagatelizowany i dotyczy dużej grupy osób – szczególnie ludzi młodych, studentów. Wrocław jest przecież miastem akademickim, jest miastem spotkań, a niepowtarzalnym charakterem i klimatem miejsca, jaki panuje na Wyspie Słodowej, Wrocław może się szczycić na tle innych miast w Polsce i Europie – wskazuje Paweł Czuliński, przewodniczący Młodych Nowoczesnych na Dolnym Śląsku – Przed głosowaniem przekażemy nasz apel wszystkim radnym. Dlatego liczy się każdy podpis.- dodaje.

Sprawa legalnego piwka na Słodowej, choć podnoszona od dawna, od niedawna może zostać wprost załatwiona przez miejskich radnych:

Zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prawo dopuszcza, by rada gminy wprowadziła w drodze uchwały w określonym miejscu publicznym na terenie gminy odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych. Takim odstępstwem powinna zostać objęta Wyspa Słodowa. – zaznacza Mateusz Jędrachowicz, Sekretarz Generalny stowarzyszenia Nowy Wrocław.

Wnioskodawcy tłumaczą, że alkohol był i jest obecny na Wyspie i nie prowadziło to do rażącego zagrożenia bezpieczeństwa i zakłócania porządku publicznego. Wobec czego postulują by dostosować stan prawny do rzeczywistej sytuacji. Ponadto zauważają, że wyznaczenie konkretnego miejsca „na spożywanie pod chmurką” ułatwi pracę służb takich jak Policja i Straż Miejska, ponieważ duże grupy ludzi będą zgromadzone w jednym miejscu, nie jak dotychczas, rozproszone po terenie całego miasta. Dodatkowe toalety i kosze na śmieci powinny natomiast rozwiązać problem panującego na Wyspie bałaganu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?