Musimy się szczepić!

Nareszcie rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID – w niedzielę 27 grudnia w Polsce zostały zaszczepione pierwsze osoby. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia, a w nowym roku szczepionka będzie ogólnodostępna. Wiele osób publicznych już teraz deklaruje, że zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie. Wciąż wiele Polaków niechętnie planuje szczepienia, słychać też głosy sceptyków powielających nieprawdziwe informacje, które można zweryfikować robiąć minimalny research. Szczególnie rozczarowująca jest reakcja personelu medycznego – w niektórych szpitalach tyllo niewielki procent wyraził gotowość zaszczepienia się. Niestety, może to być odebrane przez resztę społeczeństwa jako znak, by zrezygnować ze szczepienia. Jest to niezwykle groźne, gdyż aby pokonać wirusa, większość społeczeństwa powinna się zaszczepić.

Niestety, rozwijana w ostatnich latach, niczym nie ograniczona działalność antyszczepionkowców, może uczynić oczekiwany próg zaszczepionych w wysokości 70% całkowicie nierealnym. Bo choć mało kto wierzy w teorie o Billu Gatesie dążącym do eksterminacji ludzi poprzez szczepienia, to niestety wiele osób jest zbyt leniwych by z własnej woli udać się do punktu szczepień. A brednie antyszczepionkowców dostarczą im dobrego pretekstu by szczepienia sobie darować.

Ostatecznie, gdy już pandemia dobiegnie końca, prawdopodobnie nie unikniemy radykalnych decyzji w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego – nie możemy sobie pozwolić na kolejny kryzys spowodowany pandemią.

A Wy, zachowacie się odpowiedzialnie i przyjmiecie szczepionkę?

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?