Młodzi Nowocześni w Parlamencie Europejskim

28-30 czerwca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się Letnia Akademia Polityczna – ALDE Summer Academy 2017. Wśród przedstawicieli kilkunastu krajów europejskich znalazła się także delegacja z Polski. Nasz kraj reprezentowali członkowie Forum Młodych Nowoczesnych: Arkadiusz Modzelewski, Paweł Czuliński, Rafał Kuźmicki.

Polityczne debaty i spotkania z przedstawicielami wielu środowisk stanowią nieodłączny element działalności naszej młodzieżówki. W ostatnim czasie frakcja polityczna w PE – grupa ALDE, z pomocą młodzieżowych, międzynarodowych organizacji politycznych: LYMEC oraz  Młodzi Demokraci dla Europy (YDE) zorganizowali Polityczną Akademię, w której wzięliśmy czynny udział.

Debatowaliśmy przez dwa dni. Właściwie od samego rana do późnego popołudnia. Byłem pod wrażeniem wysokiej kultury i poziomu merytorycznego dyskusji, wzajemnej życzliwości i szacunku wśród rozmówców – co ważne: także w przypadku odmiennych stanowisk. Życzyłbym sobie, by w Polsce politycy częściej rozmawiali w ten sposób. – komentuje Paweł Czuliński, koordynator Młodych w województwie dolnośląskim.

W Brukseli debatowano m.in. o konieczności wspierania innowacyjnych pomysłów i młodych przedsiębiorców, ochroną danych osobowych, wolnym handlu i wielu innych ważnych tematach, które stanowią istotne wyzwania dla przyszłości Europy oraz Unii Europejskiej. Podejmowano dyskusje odnośnie polityki zagranicznej i międzynarodowej Unii. Ważnym punktem obrad były także rozmowy o bezpiecznej Europie, w tym także o terroryzmie, cyber-przestępczości.

ALDE Summer Academy 2017 zgromadziła blisko 100 młodych liberałów i demokratów z całej Europy. Lista mówców obejmowała posłów i ekspertów pracujących na rzecz Unii Europejskiej.  Debata zaowocowała sporządządzeniem i uchwaleniem wspólnego stanowiska Młodych Liberałów i Demokratów w Europie.

Każdy z nas mógł zgłaszać swoje poprawki, które następnie były omawiane, głosowane i ostatecznie uwzględniane w oświadczeniu lub odrzucane. Pomimo różnic udało się wypracować wspólne stanowisko. – opowiada Arkadiusz Modzelewski, działający na Mazowszu. – Byliśmy zgodni, że Europa przyszłości musi oprzeć się na podstawowych wartościach jakimi są:  demokracja, prawa człowieka, transparentność gospodarek w EU, integracja i współpraca państw członkowskich – dodaje.

 

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?