#SMOG

Od kilku dni utrzymują się niezwykle wysokie poziomy zanieczyszczeń! Stężenia szkodliwych substancji były przekraczane nawet dziesięciokrotnie.

W wielu miastach w reakcji na bardzo duży poziom szkodliwych substancji została wprowadzona w tych dniach darmowa komunikacja miejska, jednakże jest to jedynie działanie doraźne, podczas gdy potrzebujemy skutecznych rozwiązań, które zapobiegną takim sytuacjom w przyszłości.

Zatrważające jest lekceważące podejście partii sprawującej władzę w Polsce do problemu. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 20 milionów, która miała wspomóc Małopolskę w walce ze smogiem została przeznaczona na odszkodowanie dla fundacji o. Rydzyka!

Nowoczesna prężnie pracuje nad kompleksowym programem walki ze smogiem. Nasza posłanka Kornelia Wróblewska w dniu wczorajszym zwróciła się z interpelacją do Ministerstwa Środowiska aby dowiedzieć się jakie działania są planowana by walczyć z zanieczyszczeniem powietrza i dostosować polskie normy i regulacje do unijnych. Natomiast dziś złożyła na ręce Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy pismo dotyczące potencjalnych działań, jakie władze miasta mogą podjąć już teraz aby poprawić jakość powietrza w Warszawie.

#KorneliaSpolecznie #smog

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?