Jak PiS narzuca swoje poglądy kolejnymi podatkami!

Prawo i Sprawiedliwość to partia, która lubi narzucać ludziom swoje poglądy. Wprowadzili niedziele niehandlowe uzasadniając to chęcią, by ludzie spędzali je z rodzinami, teraz z kolei wprowadzają podatek cukrowy, aby ludzie spożywali zdrowsze napoje – ciekawe tylko, że w ustawie tej pominięto słodziki, które mogą zastępować cukier, a przy tym być bardziej niezdrowe. Badania jasno pokazują, że w Polsce otyłość szeroko występuje – około ¼ Polaków ma ten problem, jesteśmy także w niechlubnej czołówce państw Unii Europejskiej w tej statystyce.

Jednak PiSowi nie zależy na faktycznej walce z tym problemem, a jedynie na napchaniu sobie kieszeni. Patrząc na butelkę Coca Coli, cena za 2 litry tego napoju w USA wynosi $1.25, w Niemczech €1.19, a w Polsce za 1,75l zapłacimy aż 6.29 zł (przy czym w państwowym Orlenie życzą oni sobie za 2l butelkę aż 10.49 zł!) – nie musimy chyba mówić, że w naszym kraju siła nabywcza jest najniższa.

Patrząc na opinię społeczeństwa w sprawie szczepień widać, że wiedza Polaków na temat medycyny nie jest najlepsza, a przymus osiąga odwrotny skutek – PiS zamiast edukować obywateli chce zmusić ich ekonomicznie do bycia zdrowymi.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?