Stop dyktaturze Zbigniewa Ziobry!

Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył wniosek o uchylenie immunintetu Joannie Scheuring-Wilegus za „złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych” – czyli wejście do kościoła z transparentami w trakcie mszy.

Abstrahując od tego czy popiera się taki sposób protestowania, należy podkreślić, że nie przeszkadzał on w żaden sposób odprawianiu mszy – posłanka opuściła Kościoł po zaprezentowaniu wiernym transparentu w milczeniu. Gdyby każdego tego typu działanie miało być „złośliwym przeszkadzaniem w wykonywaniu aktów religijnych” należałoby karać rodziców dzieci, biegających po kościele w czasie trwania mszy świętej.

Zdążyliśmy się już jednak przyzwyczaić, że każda, nawet najmniejsza krytyka Kościoła Katolickiego powoduje nieproporocjonalną reakcję prokuratury. To zjawisko staje się coraz bardziej niepokojące – odnieść można wrażenie, że wolność słowa nie odnosi się do krytykowania Kościoła Katolickiego. Charakterystyczne w tych sprawach jest również niebywała determinacja policji i prokuratury, objawiająca się ekspresowymi zatrzymaniami oraz stawianiem zarzutów. Gdyby tylko z taką samą uporem zajmowano się innymi, ważniejszymi sprawami – na przykład ukrywaniem przez hierarchów kościelnych księży-pedofili…

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?