Piwo na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu, może być legalne!

W związku z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która z jednej strony zaostrza prawo zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, z drugiej zaś daje gminom możliwość wyznaczenia obszarów, gdzie można to legalnie robić, Młodzi Nowocześni wraz z Nowoczesną Toruń wystąpili do Prezydenta Torunia o wyznaczenie na Bulwarach strefy wolnej od zakazu konsumpcji alkoholu.

Krótki briefing prasowy odbył się właśnie na Bulwarze Filadelfijskim, 2 lutego 2018 roku, podczas którego przedstawione zostały argumenty za wprowadzeniem takiego odstępstwa oraz sugestie infrastrukturalne towarzyszące zmianom.
Bulwar jest chętnie odwiedzany późną wiosną i latem przez niezliczoną rzeszę studentów i młodzieży. Od lat są tutaj spożywane napoje alkoholowe, mimo obowiązującego zakazu. Nie prowadzi to do rażącego zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Odstępstwo od zakazu będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny – mówi Piotr Oliński z Młodych .Nowoczesnych Toruń

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?