Młodzi do polityki!

Każdy, kto chociaż trochę zwraca uwagę na młodzieżówkową scenę polityczną wie, że wbrew powszechnemu przekonaniu młodzi ludzie aktywnie interesują się polityką. Do naszego grona dołączają coraz młodsi i to oni bedą tworzyć nowe pokolenie świadomych obywateli.

Młodzieżówki już dawno przestały ograniczać się do bycia tylko pomocą dla partii, a duża część ich działalności opiera się na własnych inicjatywach i pomysłach. Co więcej, to właśnie młodzi aktywiści działają z właściwych pobudek. Nie robią tego przecież dla pieniędzy, nie są też związani żadnym politycznym przekupstwem.

Zaangażowani politycznie młodzi ludzie często są bardziej świadomi niż starsi od nich obywatele. Pozyskują informacje z różnych źródeł i szybciej są w stanie je zweryfikować i wyłapać te fałszywe. Programy informacyjne, które dla wielu Polaków są jedynym źródłem wiedzy o bieżących wydarzeniach, mogą być bardzo stronnicze – za przykład może służyć tu Telewizja Polska, stosująca regularnie metody propagandowe w „Wiadomościach”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy zastanowić się, czy nie warto wziąć pod uwagę głosu młodego pokolenia nieco bardziej na poważnie. Niestety, inicjatywy które powstały do tej pory – takie jak Sejm Dzieci i Młodzieży, zostały zawłaszczone przez Prawo i Sprawiedliwość, zupełnie zniechęcając do udziału wielu młodych ludzi. O ile sam pomysł jest słuszny, powinna zmienić się jego formuła – jednodniowe wydarzenie, opierające się na krótkich wystąpieniach zostało wykorzystane przez niektórych uczestników do wzbudzenia kontrowersji, a nie merytorycznej pracy.

Wszystkich, którzy pragną zmiany, a także chcących poczuć się częścią społeczności wyznającej podobne wartości zapraszamy do dołączenia do młodych działaczy. Naprawdę warto – zapytajcie członków Młodych Nowoczesnych!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?