Obrońcy pedofilów!

W ostatnim czasie w kościele bez przerwy wybuchają skandale pedofilskie – uderzają historie molestowania dzieci, najczęściej wywodzących się z głęboko wierzących rodzin.

Tym czasem, dla wielu księży największym problemem jest fakt, że wydarzenia te są wreszcie nagłaśniane. Mieliśmy już do czynienia z wypowiedziami o tym, że „dziecko samo lgnie”, czy też z sugestiami, jakoby winę za molestowanie ponosiły gry komputerowe, czy Harry Potter.

Jednak Tadeusz Rydzyk postanowił dziś pójść o krok dalej – w trakcie sobotniej mszy, nazwał biskupa Janiaka „współczesnym męczennikiem”. Tego samego biskupa, który (jak wszystko na to wskazuje) ukrywał księży pedofilów na terenie swojej diecezji. Oskarżenia były tak mocne, że Papież niedawno przyjął rezygnację biskupa – co jednak nie przeszkadza Rydzykowi go bronić.

Tadeusz Rydzyk to wyjątkowo odrażająca postać. Zarządza fundacją o majątku szacowanym na 250 milionów złotych – ale majątku tego nie zbudował na ciężkiej pracy ani przedsiębiorczości. Zbudował go na wyłudzaniu pieniędzy od zdesperowanych seniorów, układach ze sprzyjającymi mu politykami oraz na bezkarnym szerzeniu ciemnoty w swoim radiu i telewizji.

W normalnych warunkach, taki człowiek już dawno usłyszałby serię zarzutów. Ale dokąd w Polsce rządzić bedzie PiS, dotąd Rydzyk pozostanie nietykalny. Więc miejmy nadzieję, że nie potrwa to już zbyt długo.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?