Krytyka Andrzeja Dudy.

W maju pokażmy Andrzejowi Dudzie czerwoną kartkę!

Andrzej Duda wielokrotnie podczas swojej kadencji pokazał, że nie nadaje się do pełnienia funkcji głowy państwa. Nie bez powodu jego rola była sprowadzana do „długopisa”, grzecznie podpisującego większość ustaw uchwalonych przez parlamentarną większość.

Reprezentowanie kraju również wychodziło mu raczej nieudolnie – jego zachowania podczas zagranicznych wizyt wielokrotnie wywoływały uczucie zażenowania.

Nie przydało mu się również prawnicze wykształcenie – profesorowie jego alma mater woleliby nie przyznawać się do absolwenta i byłego współpracownika.

Oprócz popisywania ustaw przyczyniających się do pogłębienia kryzysu w wymiarze sprawiedliwości i odbierania ślubowań od sędziów pod osłonąnocy, Andrzej Duda wielokrotnie negatywnie wypowiadał się o sędziach. Nazywał ich „panami życia i śmierci”, oskarżał o powiązania z komunizmem, przywiązanie do pozycji i przywilejów, mówił o konieczności „oczyszczenia domu polskiego”. Takie słowa mogłyby znaleźć się w prawicowych tabloidach, ale z pewnością nie powinny paść z ust głowy państwa.

Na szczęście kadencja Andrzeja Dudy dobiega końca – sprawmy, by była ostatnia.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?