Poczta Polska czy sprawna poczta?

Rynek przesyłek pocztowych rozwija się dynamicznie, co jest pochodną m. in. rozwoju handlu internetowego, opartego o sprzedaż wysyłkową.

Za to coraz mniej wysyła się listów tradycyjnych, od lat wypieranych przez e-dokumenty. Nie inaczej jest w przypadku rachunków i transakcji finansowych.

Poczta Polska, jako narodowy operator, zdaje się nie nadążać za zmianami. Obecnie placówki Poczty Polskiej przypominają kioski i sklepiki z serii „tania książka”, gdzie można nabyć przepisy kulinarne autorstwa zakonnicy, czy biografię Jarosława Kaczyńskiego.

Byt Poczty Polskiej przedłużają państwowe przywileje, jak np. zwolnienie z VAT w przypadku niektórych usług, z którego nie mogą skorzystać konkurenci. Jest to zwyczajnie dopłacanie przez podatników, co ma wielokrotnie miejsce w przypadku państwowych przedsiębiorstw.

Prywatyzacja może zapewnić Poczcie Polskiej i jej klientom poprawę wydajności oraz wejście na nowe segmenty rynku. Wzrost konkurencyjności wpłynąłby też pozytywnie na jakość usług pocztowych.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?