Czy warto działać w młodzieżówkach?

Młodzieżówki polityczne przez pryzmat prezentowanej w mediach partyjnej walki wpływów mogą sprawiać wrażenie organizacji o podobnym, niezbyt przyjemnym charakterze.

Jak rzeczywiście wygląda działalność młodzieżówki i czy warto do takiej wstąpić?

Przede wszystkim należy nadmienić, że większość młodzieżówek (w tym my oczywiście) jest mniej, bądź bardziej, odrębna od partii-matki. Członków sekcji dla młodych obowiązują mniej restrykcyjne wymogi oraz zazwyczaj stanowią one najbardziej ideową część danego ugrupowania, z tego też powodu mogą się w pewnych kwestiach różnić.

Największą korzyścią z uczestniczenia w życiu młodzieżówki jest kontakt z ciekawymi osobami o podobnych poglądach i możliwość współdziałania z nimi w celu zmiany naszego otoczenia na lepsze. Oprócz tego istnieje możliwość zobaczenia polityki “od kuchni” czy pomocy przy kampanii wyborczej.

Sekcje młodzieżowe to nie tylko świetne miejsce do wymiany poglądów, poznania barwnych postaci, ale także możliwość samorozwoju w kwestii relacji społecznych, umiejętności współpracy z innymi czy przełamywania barier (np. w kwestii wystąpień publicznych).

Dlatego nawet jeśli nie chciałabyś/chciałbyś w przyszłości zostać politykiem, ale wierzysz w pewną ideę, chcesz dla niej działać i się rozwijać, warto wstąpić do młodzieżówki!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?