PiS niszczy gospodarkę!

Najnowsze dane potwierdzają to, co dla większości Polaków było jasne jużod dawna. Inflacja w grudniu ubiegłego roku przekroczyła wszelkie prognozy, osiągając poziom 3,4% rok do roku – granicę górnego dopuszczalnego przez NBP odchylenia, które wynosi 3,5%

Taka sytuacja jest oczywiście efektem polityki polskiego rządu, który systematycznie przeszacowuje płacę minimalną, oraz wprowadza określane kwotowo zasiłki socjalne.

Wiele osób powie, że przecież choćby podnoszenie płacy minimalnej jest w interesie najgorzej zarabiających Polaków. I tak, rzeczywiście zyskują oni na tej operacji, ale dużo mniej niż mogłoby się wydawać. Dzieje się tak, ponieważ pracodawca zmuszony odgórnie do podniesienia pensji części swoich pracowników, jednocześnie podnosi ceny towarów, które są przez nich produkowane. Doskonale widać to w strukturze inflacji – najbardziej w górę idą ceny żywności, bo aż o % (czyli w zasadzie tyle, ile wynosi wzrost płac w roku 2019).

Powstaje pytanie, czy w takim razie inflacja ma na nas jakikolwiek wpływ?

Otóż niestety tak, w obecnej sytuacji jest ona jednoznacznie w interesie rządu wpływy z danin i podatków rosną, a wydatki już nie koniecznie, bo nie wszystkie są rewaloryzowane – w tym dobrze wszystkim znane.

Duże przedsiębiorstwa bez trudu podniosą ceny, najgorzej wyjdą na tym mali i średni przedsiębiorcy, którzy będą mieli coraz większe trudności z budowaniem kapitału na inwestycje. Ich oszczędności będą siędewaluować zbyt szybko, by dało się z nich zrobić użytek. A na tym stracimy wszyscy.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?