Zasłużone wakacje Szumowskiego?

Od pięciu lat jesteśmy świadkami rażącej hipokryzji rządzących. Jej najnowszym przejawem jest zachowanie Łukasza Szumowskiego – byłego ministra zdrowia, który podczas pandemii, będącej sprawdzianem dla polskiej służby zdrowia zrezygnował ze stanowiska, wyjeżdżając na wakacje na hiszpańską wyspę Fuerteventura.

Jeszcze kilka tygodni temu były minister zalecał, aby spędzać wakacje w Polsce. Hiszpania jest też krajem, który od pierwszego września objęty będzie zakazem lotów. Na samych Wyspach Kanaryjskich z kolei odnotowano 5 tysięcy zakażeń koronawirusem przy 2 milionach mieszkańców.

Łukasz Szumowski wykazał się też hipokryzją podczas dni, w których mieliśmy największe przyrosty zakażeń odwiedzając wówczas Suwalszczyznę. Jako minister zdrowia nie mógł sobie wtedy pozwolić na odpoczynek, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w Polsce była zła. Były minister zdrowia mówił też, że nie zrezygnuje ze stanowiska. Kilka dni temu złożył jednak dymisję, mówiąc jednocześnie, że było to planowane od dawna.

Łukasz Szumowski, tak jak Jacek Sasin nie odpowiedział też za nieprzemyślane wydatki budżetu państwa, z którego pieniędzy jako minister zdrowia zakupił niezdatne do użytku środki ochrony zdrowia, takie jak maseczki i respiratory, przez co skarb państwa stracił 5 mln zł. Zakupy dokonane przez ministerstwo są też dowodem na istniejące wśród rządzących kolesiostwo. Mężczyzna, od którego został zakupiony wadliwy sprzęt był instruktorem narciarstwa Szumowskiego, a swoją firmę założył dopiero w marcu 2020 roku. Cena, za jaką ministerstwo kupiło środki ochrony zdrowia była też kilkukrotnie zawyżona.

Podsumowując, były minister zdrowia wyjeżdżając na wakacje do państwa, w którym występuje duże zagrożenie i podając się do dymisji w czasie pandemii wykazał się hipokryzją. Swoją niekompetencję pokazał też dokonując zakupu wadliwych środków ochrony zdrowia, przez co w pełni zasługuje na nazwanie go jednym z najgorszych ministrów zdrowia w historii III RP.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2023 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?