#KochamCięEuropo

60 lat temu sześć europejskich państw podpisało traktaty rzymskie, które stanowiły milowy krok do budowy europejskiej wspólnoty. Od tego czasu do organizacji, która w międzyczasie uzyskała nazwę Unia Europejska, dołączyły 22 inne państwa, a więzy integracji znacznie się pogłębiły. Odkąd Unia Europejska istnieje, między państwami członkowskimi nie doszło do żadnego większego kryzysu. To fenomen w europejskiej historii.

W obrębie UE udało się wiele osiągnąć przez lata jej funkcjonowania:

  1. Udało się znieść wszystkie bariery celne między państwami członkowskimi.
  2. Udało się znieść ograniczenia w zakresie przepływu osób i towarów, przez co każdy Europejczyk może pracować w dowolnym kraju członkowskim, jeśli tylko chce.
  3. Udało się wiele zdziałać w zakresie ochrony środowiska i dzięki temu możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość, gdyż możliwe jest uniknięcie katastrof ekologicznych.
  4. Każdy naukowiec może liczyć na granty i ułatwioną współpracę z uczelniami z innych krajów.
  5. Studenci mogą w ramach europejskich programów wymiany studiować w dowolnym kraju.
  6. Udało się doprowadzić do zniesienia kontroli na granicach, a po Europie podzielonej Żelazną Kurtyną zostało tylko wspomnienie.

W ten szczególny dzień Młodzi .Nowocześni pokazali swój entuzjazm wobec UE i poparcie jej działań poprzez uczestnictwo w marszu, z którego zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?