Dymisja dla Kaczyńskiego!

Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego, obecnie członka Rady Ministrów. W końcu, po latach nadzorowania wszystkiego spoza sceny, możliwe jest pociągnięcie go do odpowiedzialności. Jego wczorajsze wystąpienie oraz ignorowanie problemu brutalności policji jako wicepremier ds. bezpieczeństwa nie mogą dłużej być traktowane pobłażliwie.

Wczorajsze wydarzenia podczas protestu w Warszawie nie spotkały się z żadną reakcją zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i żadnego członka rządu. Co więcej, w agresywnym przemówieniu bez żadnego trybu podczas posiedzenia sejmu zrzucił całą odpowiedzialność na opozycję, mówiąc, że „ma krew na rękach”. Wypowiedział też niezrozumiałe i zadziwiające słowa, adresowane do polityków opozycyjnych – „wielu z was będzie siedziało”.

Taka emocjonalna reakcja członka rządu nie powinna mieć miejsca – szczególnie, jeśli w tym samym momencie policja używa pałek teleskopowych i gazu wobec obywateli, czy atakuje posłów i posłanki.

Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby tracił kontrolę – i nad sobą, i nad swoimi obowiązkami w ramach pełnionej funkcji. Dlatego nie powinien dłużej sprawować obecnego stanowiska- nie potrzebujemy niezrównoważonego i zdeprawowanego przez posiadaną władzę ministra.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2023 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?