Dymisja dla Barbary Nowak!

Małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak dała o sobie znać już wielokrotnie. Jej wypowiedzi zrobiły swego czasu furorę w Internecie: oskarżała protestujące w Sejmie matki niepełnosprawnych dzieci, że wykorzystują je do własnych celów, domagała się wyłącznie polskich przewodników po Auschwitz, by nie królowała tam „obca narracja” (pisała, że po takim zwiedzaniu Żydzi nienawidzą Polaków i demolują im pokoje hotelowe), a deklarację LGBT+ nazwała propagowaniem pedofilii.

Ostatnio, Pani Kurator po raz kolejny postanowiła o sobie przypomnieć. Na antenie skrajnie prawicowego Wrealu24 (portalu lubującego się w teoriach spiskowych i walce z „lewactwem”) oskarżyła organizacje pozarządowe o namawianie młodych ludzi do uciekania z domów i zażywania narkotyków.

Pani Kurator nie tylko rzuca na prawo i lewo oskarżenia bez pokrycia, ale także pokazuje, że swoimi poglądami pasuje bardziej do XI niż XXI wieku. Trudno zaakceptować fakt, iż taka osoba pozostaje odpowiedzialna za nadzorowanie systemu oświaty w jednym z najważniejszych województw.

Dlatego mówimy dzisiaj jasno – Barbara Nowak powinna zostać zdymisjonowana. A o pracę nie powinna się martwić – w radiu Maryja na pewno kogoś potrzebują.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2023 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?