Co z papierosami mentolowymi?

20 maja 2020 roku wchodzi w życie zakaz sprzedaży mentolowych papierosów.

Jak podaje portal Zakaz Mentoli, aż 75% Polaków jest nieświadomych nadchodzących zmian. Wszystko za sprawą implementacji unijnej dyrektywy, która ma na celu ograniczenie liczby osób palących. Autorzy dyrektywy wskazują, że papierosy mentolowe poprzez swój aktrakcyjnieszy smak i zapach są bardziej uzależniające. Pojawiają się tym samym prognozy, iż wycofanie papierosów mentolowych z rynku spowoduje spadek liczby uzależnionych.

Niestety, zakaz niesie ze sobą także spore ryzyko. Bowiem uzależniona osoba i tak będzie szukała mentolowych odpowiedników na czarnym rynku, lub przemycała je przez wschodnią granice.

Ponadto, zakaz uderza w polskie fabryki tytoniu, aż 70% papierosów mentolowych wyprodukowanych w Polsce jest eksportowana za granicę. Zniknięcie kilku tysięcy miejsc pracy może się okazać bardzo dotkliwe, zwłaszcza w dobie kryzysu wywołanego przez pandemię.

Naszym zdaniem warto podejmować działania mające na celu poprawę zdrowia ludzi – zawsze jednak trzeba bardzo dokładnie rozważyć ich skuteczność oraz możliwe efekty uboczne.

A Wy, co sądzicie o zakazie?

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2023 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?