Akcja #PrzypominamyHayeka w Kujawsko-Pomorskim

Tradycja intelektualna liberalizmu jest bardzo bogata i z całą pewnością godna przypomnienia, dlatego Młodzi Nowocześni regionu Kujawsko-Pomorskiego zorganizowali we wrześniu 2016 roku akcję #PrzypominamyHayeka, która miała na celu przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności jednego z najwybitniejszych liberalnych myślicieli XX wieku, jak i jego poglądów.

Friedrich von Hayek to austriacki ekonomista i myśliciel polityczny, jeden z najbardziej znanych krytyków socjalizmu i totalitaryzmu, zwolennik wolności gospodarczej i politycznej. Jest autorem min. „Drogi do Zniewolenia”, „Konstytucji Wolności” czy „Zgubnej pychy rozumu. O błędach socjalizmu”. Ciężko jest mówić o poglądach Ronalda Reagana, czy Margaret Thatcher bez wspomnienia nazwiska Hayeka. Za badania nad cyklami koniunkturalnymi w gospodarce austriacki ekonomista został uhonorowany ekonomiczną Nagrodą Nobla w 1974 roku.

By przypomnieć tą postać opublikowaliśmy serię grafik i artykułów na regionalnym fanpagu Młodych Nowoczesnych Kujawsko-Pomorskie, a w weekend rozdawaliśmy ulotki z cytatem Hayeka na starówkach Torunia i Bydgoszczy.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?