Wykształceni za Trzaskowskim. Dlaczego?

Badania pokazują, że Rafał Trzaskowski wygrał wśród wyborców posiadających wyższe wykształcenie. Nie jest to na pewno reguła – wierzymy, że jest on kandydatem również wielu innych ludzi, bez względu na posiadane kwalifikacje.

Być może jednak ta statystyka pokazuje, że wyborcy Rafała Trzaskowskiego to przede wszystkim osoby, które postrzegają świat w trochę szerszej perspektywie. Prawdopodobnie dlatego, że to uniwersytety są miejscem, w którym spotykamy się z różnymi opiniami, co sprawia, że kwestionujemy swoje dotychczasowe poglądy i możemy nauczyć się wiele od innych. Wartościowe dyskusje, nawet z osobami z którymi się nie zgadzamy, mają ogromną wartość.

Ponadto, wśród ludzi na całym świecie występuje bezpośrednia korelacja między wyższym wykształceniem, a poglądami liberalnymi oraz postępowymi. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tej grupie znajduje się największy odsetek naszych zwolenników.

Nie oznacza to, że to tylko na uczelniach wyższych można spojrzeć na świat z innego punktu widzenia. Zachęcamy wszystkich do poszerzania swoich perspektyw również na własną rękę, a wyborców Andrzeja Dudy – przede wszystkim do zapoznania się z inną telewizja niż TVP.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?