Europa podzielona, czy zjednoczona?

Dzisiaj po raz 16 świętujemy rocznicę dołączenia do Unii Europejskiej. Tych 16 lat upłynęło dla Polski pod znakiem stałego rozwoju gospodarczego oraz cywilizacyjnego skoku.

Dane z raportu Komisji Europejskiej mówią same za siebie – Polska w latach 2004-2020 jako beneficjent europejskich funduszy otrzymała 175 mld euro.

Oznacza to, że przeznaczone dla nas środki przewyższały polską składkę nawet czterokrotnie. Ponadto, zyskaliśmy nieograniczony dostęp do jednego z największych rynków na świecie.

Ale dla nas, dla młodych ludzi, to już nie wystarcza. Wielu z nas nawet nie pamięta czasów sprzed przystąpienia do wspólnoty. Dla nas, pora na bardziej zdecydowane kroki.

Pandemie, kryzysy, konflikty w różnych częściach globu – z tym przyjdzie nam się mierzyć w nadchodzących latach. Aby sprostać wyzwaniom przyszłości, nie wystarczy już to na czym opieraliśmy się do tej pory. Jeśli chcemy rzucić wyzwanie globalnym mocarstwom jak USA czy Chiny, Unia musi otrzymać większe kompetencje.

Nadszedł czas, by na poważnie rozpocząć dyskusję o przekształceniu Unii Europejskiej, w prawdziwe państwo federalne. Państwo ze wspólną armią, centralnym budżetem i silnym rządem na czele!

Czas położyć kres lokalnym egoizmom, które rozbijają naszą jedność. Pora, byśmy mogli być naprawdę dumni z bycia Europejczykami.

Jedna cywilizacja – jedno państwo! Tak dla zjednoczonej Europy!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2023 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?